Про проект

Липень 18, 2016

Опіки займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. В Україні більшість з них стається на кухні гарячою рідиною. Найпоширеніші причини опіків – необачність батьків, незнання фізіології дитини, адже не всі дорослі усвідомлюють, що у віці до 5 років малюки вчаться ходити, активно досліджують навколишній світ, а також все на себе перекидають, зокрема й гарячу воду.

Отримавши серйозний опік, діти повністю не видужують і мусять лікуватися впродовж усього життя. І тут йдеться не лише про величезні фінансові рахунки, а, насамперед, про скалічене майбутнє.

Аби допомогти батькам запобігти опікам у малюків, з 2012 року у Львівській області реалізують освітній українсько-американський проект «Проти опіків» (Scald Burn Prevention Program in Ukraine), завершальний етап якого стартував у січні 2016 року. Ініціював проект професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

На Львівщині проект впроваджують за сприяння Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Управління охорони здоров’я ЛМР, Львівського опікового центру Комунальної міської клінічної лікарні №8.

Проект «Проти опіків» працює паралельно у декількох напрямках — це навчання лікарів і навчання батьків. Спочатку тренери навчають медичних працівників, а далі ті передають свої знання батькам у жіночих консультаціях, поліклінках, дитсадочках.

На окремій сторінці нашого головного медіапартнера Дивись.Info, ми розповідатимемо про хід проекту, навчання лікарів і батьків, а також публікуватимемо всю необхідну інформацію з порадами для захисту здоров’я вашої дитини.

Слідкуйте також за нашими оновленнями на сторінці «Проти опіків» у Facebook.

Scroll Up