У Львівський області стартував освітній проект “Зниження дитячого травматизму від опікової травми”, в межах якого навчатимуть медичних працівників та батьків правил поведінки з попередження опіків у дітей.
Як наголосила заступник директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, в Україні дитяча смертність займає одне з перших місць. “Понад 250 дітей звертаються в опіковий центр. Інколи дуже важко врятувати життя таких дітей, адже частою причиною цього є необережність батьків. Діти, які отримали опікову травму, ніколи не будуть здоровими, а батьки таких дітей усе життя будуть собі докоряти, – зазначила Ірина Микичак. – Тому ми орієнтуємо наш проект на те, щоб навчити батьків та медичних працівників простих правил безпеки”.
Керівник проекту з американської сторони, професор Гарвардського університету Геннадій Фузайлов через скайп-зв’язок розповів, що розроблені ним методики навчання, впроваджуватимуться спочатку на Львівщині, а пізніше їх планують поширити на всю Україну. За його словами, у США така освітня профілактична програма розпочалася ще у 1970 році. Кількість опіків з цього часу суттєво зменшилася.
За словами координатора проекту Мирослави Децик, зараз вже є 2 тренери та 83 медичних працівники, які зможуть навчити саме правил запобіганню опікової травми. Такі навчання відбуватимуться в пологових будинках, амбулаторіях сімейної медицини та інших закладах охорони здоров’я.
Нагадаємо, цей проект реалізується департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з неурядовою організацією “Doctors Collaborating to Help Children, Corporation”, Гарвардським медичним університетом м. Бостон, США.